خدمات مبل شویی به چه روش هایی انجام می شود؟

خدمات مبل شویی به چه روش هایی انجام می شود؟

خدمات مبل شویی یکی از سرویس های تخصصی مراکز قالیشویی محسوب می شود که فقط برخی از قالیشویی های حرفه ای قادر به ارائه ی چنین خدماتی به مشتریان خود هستند. شستشوی مبل نیازمند دستگاه وکیوم آب و بخارشو می باشد.

خدمات مبل شویی بسته به نوع لکه ایجاد شده و همچنین جنس پارچه ی مبل متفاوت خواهد بود. به همین دلیل است که مراکز قالیشویی حرفه ای و شرکت های ارائه دهنده ی خدمات نظافتی که مبل شویی جزء خدمات اصلی آنها محسوب می گردد، بایستی در درجه اول نوع بافت پارچه مبل و آسیب وارد شده به آن را تشخیص دهند. قالیشویی آذین در این مطلب قصد دارد به ارائه ی نکات لازم در ارتباط با خدمات مبل شویی بپردازد. با ما همراه باشید:

 


نکات مهم در ارتباط با خدمات مبل شویی

خدمات مبل شویی بسته به نوع لکه ایجاد شده و همچنین جنس پارچه ی مبل متفاوت خواهد بود.
به طور کلی خدمات مبل شویی به دو شیوه ی خشکشویی و سنتی انجام می گردد. انتخاب هر یک از این روش های شستشو با توجه به نوع پارچه ی مبل متفاوت خواهد بود. امروزه روش خشک شویی مبلمان به دلیل عدم استفاده مستقیم از آب نسبت به شیوه ی سنتی اولویت داده می باشد.

در روش خشکشویی بیشتر از بخار آب و مواد شوینده بدون استفاده مستقیم از آب استفاده می شود. از این روش برای از بین بردن لکه های سطحی ایجاد شده روی مبل استفاده می گردد. افراد با تجربه ای که کار شستشوی مبلمان را در مراکز گفته شده به عهده دارند، ابتدا به بررسی لکه و آسیب وارد شده به مبل می پردازند، سپس از بخار و مواد شوینده مناسب جهت از بین بردن آلودگی ها استفاده می کنند.

دستگاه بخارشور قسمت های دارای لکه را با بخار آب مرطوب کرده و سپس شستشوی مبلمان را آغاز می کند. در مرحله ی آخر از یک دستمال مناسب به منظور جذب رطوبت روی لکه ها استفاده می گردد. این پروسه ممکن است چندین بار پشت سر هم انجام شود تا آلودگی های ایجاد شده به صورت کامل از روی مبل پاک گردند.


در شستشوی مبل به شیوه ی سنتی از آب و مواد شوینده قلیایی برای پاک کردن آلودگی و لکه های ایجاد شده روی پارچه ی مبلمان استفاده می شود. در این روش پیشنهاد می شود که رویه مبل از اسکلت آن جدا گردد و بوسیله ی دستگاه های لباس شویی صنعتی به صورت جداگانه شسته شود. سپس افرادی که وظیفه ی مبل شویی به شیوه ی سنتی را بر عهده دارند، رویه مبل را خیس کرده و پس از نفوذ کامل آب به رویه با استفاده از شوینده های قلیایی و اسفنج آن را به صورت کامل تمیز کنند.

خشک کردن مبل بوسیله ی یک دستگاه مکنده برای جذب مایعات صورت می گیرد. پس از جمع کردن تمامی آب موجود در بافت پارچه ی مبل بهتر است آن را در برابر نور خورشید و هوای آزاد قرار داد تا به صورت کامل خشک شود. در صورت خشک نشدن کامل مبلمان، این احتمال وجود دارد که رویه آن نم دار باشد و بوی نامطبوعی را در فضا ایجاد کند. از این رو در هنگام تحویل مبل خود از مراکز ارائه دهنده خدمات مبل شویی، از خشک بودن رویه مبل اطمینان حاصل کنید.