نحوه تمیز کردن مبل استیل


توجه به نظافت و پاکیزگی اسباب و اثاثیه ی منزل علاوه بر حفظ زیبایی محیط زندگی در افزایش طول عمر وسایل نیز نقش مهمی دارد. وسایل چوبی از جمله اسباب و اثاثیه ای به شمار می رود که نیاز به مراقبت های ویژه دارد. به عنوان مثال در پروسه ی نگهداری از این وسایل، باید آنها را از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، منابع گرمایی، رطوبت و ... دور نگه داشت تا تحت بید زدگی و رنگ پریدگی قرار نگیرند. پس پیش از تمیزی و نظافت وسایل چوبی مانند مبل استیل باید اصول نگهداری درست از این وسایل را رعایت کرد. در ادامه به نکات ساده ولی بسیار کاربردی برای نگهداری صحیح مبل استیل می پردازیم. با ما همراه باشید:

 

پیش از تمیزی و نظافت وسایل چوبی مانند مبل استیل باید اصول نگهداری درست از این وسایل را رعایت کرد.


نکات مهم در تمیزی مبل استیل:


• در هنگام تمیزی مبلمان چوبی و استیل از یک پارچه ی نرم بدون پرز یا ماهوت پاک کن برای زدودن گرد و غبار استفاده کنید.


• برای برق انداختن سطوح بهتر است که این کار را با توجه به نوع چوب مبلمان انجام دهید. به عنوان مثال برای مبلمانی که از چوب گردو ساخته شده اند از یک دستمال نرم استفاده کنید و اجازه ندهید که گرد و غبار به مدت طولانی روی سطوح آنها بنشیند. یا برای برق انداختن مبل استیل از دستمال های زبری که موجب خش افتادن روی سطوح مبل می شود خودداری کنید.


• می توانید برای برق انداختن وسایل چوبی منزل خود از روغن های گیاهی استفاده کنید. شما می توانید با جوشاندن روغن بزرک و عصاره ی صمغ و ترکیب مساوی نسبتی از هر دوی این مواد یک روغن مناسب برای برق انداختن وسایل چوبی خود درست کنید. روغن های گیاهی با نفوذ در بافت چوب به تازه ماندن و درخشندگی طبیعی وسایل چوبی منزل شما کمک می کند.

 

برای برق انداختن مبل استیل از دستمال های زبری که موجب خش افتادن روی سطوح مبل می شود استفاده نکنید.

 


• برای پاک کردن اثر انگشتان یا لکه های بر جای مانده بر روی سطوح مبل استیل از یک اسفنج نرم استفاده کنید. دقت کنید که آب موجود در اسفنج را با فشردن آن تخلیه کنید تا در هنگام تمیز کردن مبلمان رطوبتی به بافت چوب منتقل نشود. نفوذ آب به داخل یک چوب موجب باد کردن و یا لکه دار شدن آن می گردد.


• شما می توانید برای برق انداختن وسایل چوبی منزل خود از پولیش و محلول های مخصوص این کار یا پارافین استفاده کنید. استفاده از پارافین موجب کاور کردن خراش های ایجاد شده روی چوب می شود. شما می توانید این تکنیک را دو بار در سال به کار گیرید. اما اگر از اسپری محلول های پولیش استفاده می کنید باید این کار را 3 الی 4 بار در سال تکرار کنید. با این حال مواد پولیش موجب لغزنده شدن سطح چوب و جمع شدن توده ی چربی به مرور زمان بر روی سطح چوب می گردند.


• در هنگام پولیش کاری مبلمان حتما از دستکش استفاده کنید تا جای انگشتان بر روی سطوح مبل استیل بر جای نماند.


• برای پاک کردن تزئینات عاج چوب می توانید از چوب پنبه ی آغشته شده به محلول های تمیز کننده استفاده کنید و سپس آن را با یک پارچه ی تمیز خشک کنید.

 

در صورتیکه موفق نشدید از این ترفندها اسنفاده کنید حتما با ما تماس بگیرید.